EMBridge (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Remove
ar: حذف

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: MIME Type
ar: نوع مايم

en: Filename
ar: اسم الملف

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: File size
ar: حجم الملف

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Desc
ar: تنازلي

en: Align
ar: المحاذاة

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Reference
ar: مرجع

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ar: خطأ في رفع الملف. لم يمكن نقل الملف الذي تم رفعه.

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ar: لأسباب أمنية تم تغيير اسم الملف المرفوع إلى %filename.

en: File download
ar: تنزيل الملف

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ar: لا يمكن حفظ الملف %file. لسبب مجهول.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ar: لم يتم تحويل الملف المحدد %name.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ar: يُسمح بالملفات التي تحمل هذه الامتدادات فقط: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ar: حجم الملف %filesize يتجاوز الحجم الأقصى للملفات %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ar: حجم الملف %filesize وهو ما قد يتجاوز حصتك من القرص (%quota).

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ar: خطأ في رفع الملف. لم يمكن نقل الملف %file إلى الوجهة %destination.

en: The file could not be uploaded.
ar: تعذر رفع الملف.

en: - All -
ar: - الكل -

en: The file upload failed. %upload
ar: فشل في رفع الملف. %upload

en: Add image
ar: أضف صورة

en: Remove selected
ar: حذف المختار

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
ar: تعذر رفع الملف %source لأنه يوجد ملف بنفس هذا الاسم في الدليل %directory.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ar: لا يمكن إنشاء أو الوصول إلى دليل الرفع %directory لحقل الملف !name. وبذلك لا يمكن رفع ملف جديد إلى هذا الدليل، ولذلك تم إلغاء عملية الرفع.

en: Error generating image.
ar: خطأ في توليد الصورة.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ar: تعذر توليد الصورة المشتقة الموجودة في %path.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Linked to content
ar: مرتبط بالمحتوى

en: Linked to file
ar: مرتبط بالملف

en: Nothing
ar: لا شيء

en: Choose a file
ar: اختر ملفا

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
