Enhanced Menu Manager (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (87 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: enabled
ru: включено

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: disabled
ru: отключено

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Links
ru: Ссылки

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Parent
ru: Родитель

en: Depth
ru: Глубина

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Back
ru: Назад

en: Field
ru: Поле

en: Save
ru: Сохранить

en: Move
ru: Перенести

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Menu
ru: Меню

en: Created
ru: Создано

en: Separator
ru: Разделитель

en: All
ru: Все

en: Added
ru: Добавлено

en: Published
ru: Опубликовано

en: Term ID
ru: ID термина

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Merge
ru: Объединить

en: Tools
ru: Инструменты

en: Tab
ru: Вкладка

en: Close
ru: Закрыть

en: Stats
ru: Статистика

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Add menu
ru: Добавить меню

en: Clear
ru: Очистить

en: Undo
ru: Отмена

en: Deleted
ru: Удалено

en: Today
ru: Сегодня

en: Yesterday
ru: Вчера

en: Edit menu
ru: Редактировать меню

en: Import failed.
ru: Импорт не удался.

en: Delete term
ru: Удалить термин

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: by
ru: автор

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Move down
ru: Ниже

en: Move up
ru: Выше

en: Expand
ru: Развернуть

en: Restore
ru: Восстановить

en: Access denied.
ru: В доступе отказано.

en: Behavior
ru: Поведение

en: Edit Term
ru: Изменить термин

en: selected
ru: выбрано

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Root level
ru: Корневой  уровень

en: This week
ru: Эта неделя

en: Terms per page
ru: Терминов на страницу

en: Comma (,)
ru: Запятая (,)

en: Semicolon (;)
ru: Точка с запятой (;)

en: Operation failed.
ru: Сбой операции.

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Add link
ru: Добавить ссылку

en: No description
ru: Нет описания

en: Bulk Operations
ru: Пакетные операции

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Go to
ru: Перейти

en: Manage translations
ru: Управлять переводами

en: undone
ru: вернуть

en: References
ru: Ссылки

en: root level
ru: корневой уровень

en: Invalid operation.
ru: Неверная операция.

en: Collapse
ru: Свернуть

en: Add child
ru: Добавить ребёнка

en: Loading…
ru: Загрузка…

en: Add child term
ru: Добавить дочерний термин

en: With children
ru: С детьми
