Entitree (1.0.4) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Access
id: Akses

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Role
id: Peran

en: Operation
id: Operasi

en: Changed
id: Berubah

en: About
id: Tentang

en: Add new rule
id: Tambah aturan baru

en: Destinations
id: Tujuan
