Entity API (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Entity
ar: الكيان

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Add @bundle
ar: إضافة @bundle

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: Add @entity-type
ar: إضافة @entity-type
