Entity API (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (11 entries)

en: Type
gl: Tipo

en: Language
gl: Idioma

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Revision user
gl: Usuario da revisión

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.

en: Add @bundle
gl: Engadir @bundle

en: The time that the current revision was created.
gl: Momento no que a revisión actual foi creada.

en: The user ID of the author of the current revision.
gl: O ID do usuario autor da revisión actual.

en: Add @entity-type
gl: Engadir @entity-type
