Entity API (8.x-1.0-rc3) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: View
he: צפיה

en: Revisions
he: גרסאות

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Revision
he: גרסה

en: Duplicate
he: שכפול

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
he: @type: שוחזרה %title לגרסה %revision.

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Delete entity
he: מחק ישות

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Rendered entity
he: ישות מרונדרת

en: Create @type
he: יצירת @type

en: Briefly describe the changes you have made.
he: תאור קצר של השינויים שבוצעו.

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
he[0]: %action יושמה על פריט @count.
he[1]: %action יושמה על @count פריטים.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
he: אין לך הרשאות לביצוע %action על @entity_type_label %entity_label.

en: Apply to selected items
he: יישום על הפריטים שנבחרו

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.
