Entity API (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: View
fa: مشاهده

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Entity
fa: عنصر

en: Revert
fa: بازگشت

en: revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Revision information
fa: اطلاعات بازبینی

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title ویرایش %revision برگردانده شد.

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: @group (historical data)
fa: @group (اطلاعات تاریخی)

en: @label:delta
fa: @label: دلتا
