Entity API (8.x-1.2) - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Action
gl: Acción

en: Edit
gl: Editar

en: View
gl: Ver

en: Revisions
gl: Revisión

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
gl: @type: revertido %title revisión %revision.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.

en: Apply to selected items
gl: Aplicar aos elementos seleccionados

en: There are no @label yet.
gl: Non hai @label aínda.
