Entity API (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Action
ro: Acțiune

en: Edit
ro: Editați

en: View
ro: Afişează

en: Revisions
ro: Revizii

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Entity
ro: Entitate

en: Revert
ro: Revenire

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: View @type
ro: Vizualizează @type

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ro: Furnizează o legătură simplă pentru restabilirea reviziei.

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ro: @type: readus la reviyia %revision a %title.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Delete @type
ro: Șterge @type

en: @group (historical data)
ro: @group (date istorice)

en: Create @type
ro: Creează @type

en: Administer @type
ro: Administrează @type

en: - No value -
ro: - Nici o valoare -

en: Provide a simple link to the revision.
ro: Furnizați o legătură simplă către revizie.

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ro[0]: %action a fost aplicat la @count element.
ro[1]: %action a fost aplicat @count elemente.

en: @type %info has been created.
ro: @type %info a fost creat.

en: @type %info has been updated.
ro: @type %info a fost actualizat.

en: @type: added %info.
ro: @type: adăugat %info.

en: @type: updated %info.
ro: @type: actualizat %info.

en: Link to revision
ro: Legătură către revizie

en: Link to revert revision
ro: Legătură către restabilirea reviziei

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
ro: Nu aveți acces pentru a executa %action pe @entity_type_label %entity_label.

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ro: @type %title a revenit la revizia din %revision-date.

en: Update @type
ro: Actualizează @type

en: Apply to selected items
ro: Aplică elementelor selectate

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
