Entity API (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: View
ja: ビュー

en: Revisions
ja: リビジョン

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Entity
ja: エンティティ

en: Revert
ja: 戻す

en: revert
ja: 戻す

en: Revision
ja: リビジョン

en: Duplicate
ja: 複製

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ja: リビジョンを戻す単純なリンクを出力します。

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: @type: reverted %title revision %revision.
ja: @type: %titleがリビジョン%revisionに戻されました。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Delete entity
ja: エンティティーを削除

en: @group (historical data)
ja: @group （履歴データ）

en: @label:delta
ja: @label:デルタ

en: - No value -
ja: - 値なし -

en: Provide a simple link to the revision.
ja: リビジョンへの単純なリンクを提供します。

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ja[0]: %action は @count 個のアイテムに適用されています。
ja[1]: %action は @count 個のアイテムに適用されています。

en: @type %info has been created.
ja: @type %info が作成されました。

en: @type %info has been updated.
ja: @type %info が更新されました。

en: @type: added %info.
ja: @type:%infoが追加されました

en: @type: updated %info.
ja: @type: %infoが更新されました

en: Link to revision
ja: リビジョンへのリンク

en: Link to revert revision
ja: リビジョンを戻すリンク

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
ja: @entity_type_label  %entity_label に対して %action を実行する権限がありません。

en: @entity using @field_name
ja: @field_name を使用している @entity

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ja: @type の %title を、%revision-date からのリビジョンに戻しました。

en: @label (@name:delta)
ja: @label (@name:デルタ)

en: Apply to selected items
ja: 選択したアイテムに適用

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
