Entity Activity (8.x-1.0-beta11) - en to he translation catalogue (75 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Subscribers
he: מנויים

en: Remove
he: הסרה

en: Subscribe
he: הרשמה

en: Unsubscribe
he: בטל רישום

en: Language
he: שפה

en: Log
he: יומן פעילות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: Weekly
he: שבועי

en: Monthly
he: פעם בחודש

en: None
he: ללא

en: Logs
he: לוגים

en: Number
he: מספר

en: Settings
he: הגדרות

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Label
he: תווית

en: Insert
he: הוספה

en: Update
he: עדכון

en: Time
he: זמן

en: Format
he: פורמט

en: Teaser
he: תקציר

en: Subscription settings
he: הגדרות מנוי

en: Subscriptions
he: מנויים

en: Mail
he: מייל

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Year
he: שנה

en: Page
he: דף

en: User settings
he: הגדרות משתמש

en: Published
he: מפורסם

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Field name
he: שם שדה

en: Maximum
he: מקסימום

en: Month
he: חודש

en: Todo
he: לביצוע

en: Desc
he: יורד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Owner
he: בעלים

en: Day
he: יום

en: Sent
he: נשלח

en: Operation
he: פעולה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Source
he: מקור

en: Unit
he: יחידה

en: Duplicate
he: שכפול

en: Changed
he: השתנה

en: Interval
he: מרווח

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Apply
he: החל

en: Subscription
he: מנוי

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Link to entity
he: קישור לישות

en: Duplicate of @label
he: שכפול של @label

en: Broken/Missing
he: לא תקין/חסר
