Entity Activity (8.x-1.0-beta12) - en to ro translation catalogue (91 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Subscribers
ro: Abonaţi

en: Remove
ro: Elimină

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Language
ro: Limba

en: Log
ro: Jurnal

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: None
ro: Nimic

en: Logs
ro: Loguri

en: Number
ro: Număr

en: Settings
ro: Setări

en: General settings
ro: Setări generale

en: Label
ro: Etichetă

en: Insert
ro: Inserare

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: Subscriptions
ro: Abonări

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Year
ro: Anul

en: Page
ro: Pagina

en: User settings
ro: Configurare utilizator

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Maximum
ro: Maxim

en: Month
ro: Lună

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Owner
ro: Proprietar

en: Method
ro: Metodă

en: Day
ro: Zi

en: Role
ro: Rol

en: Sent
ro: Trimis

en: Class
ro: Clasă

en: Users
ro: Utilizatori

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Source
ro: Sursă

en: Parameters
ro: Parametri

en: Limit
ro: Limită

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: logs
ro: jurnale

en: Output format
ro: Formatul de ieşire

en: Apply
ro: Aplică

en: log
ro: jurnal

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Per role
ro: Per rol

en: Per user
ro: Per/utilizator

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Link to entity
ro: Legătură către entitate

en: Source entity type
ro: Tip entitate sursă

en: Source entity ID
ro: ID entitate sursă

en: Custom output for TRUE
ro: Ieșire personalizată pentru TRUE

en: Custom output for FALSE
ro: Ieșire personalizată pentru FALSE

en: Make entity label a link to entity page.
ro: Faceți eticheta entității o legătură către pagina entității.

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label

en: Broken/Missing
ro: Deteriorat/Lipsă

en: The source entity ID
ro: ID-ul entității sursă

en: The source entity type
ro: Tipul entității sursă
