Entity Activity (8.x-1.0-beta7) - en to nl translation catalogue (73 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: Settings
nl: Instellingen

en: Insert
nl: Invoegen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Time
nl: Tijd

en: Subscription settings
nl: Instellingen abonnement

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Year
nl: Jaar

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Log message
nl: Logbericht

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Month
nl: Maand

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Day
nl: Dag

en: Class
nl: Klasse

en: Operation
nl: Bewerking

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Source
nl: Bron

en: Community
nl: Gebruikersgroep

en: Unit
nl: Eenheid

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Unread
nl: Ongelezen

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Read
nl: Gelezen

en: read
nl: lezen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Bundles
nl: Bundels

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Language settings
nl: Taalinstellingen

en: Log ID
nl: Log-ID

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Save and Continue Editing
nl: Opslaan en doorgaan met bewerken

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Link to entity
nl: Link naar entiteit

en: Source entity
nl: Bronentiteit

en: Source entity type
nl: Bronentiteitstype

en: Source entity ID
nl: Bronentiteits-ID

en: Make entity label a link to entity page.
nl: Maak van het entiteitlabel een link naar de entiteit.

en: Duplicate of @label
nl: Duplicaat van @label

en: Broken/Missing
nl: Defect/Ontbreekt

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: No logs found.
nl: Geen logs gevonden.

en: The source entity ID
nl: Het ID van de bronentiteit

en: The source entity type
nl: Het type van de bronentiteit
