Entity Activity (8.x-1.0-beta9) - en to ru translation catalogue (97 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Remove
ru: Удалить

en: Subscribe
ru: Подписаться

en: Unsubscribe
ru: Отписаться

en: Language
ru: Язык

en: Log
ru: Журнал

en: Enable
ru: Включить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Reset
ru: Сбросить

en: Daily
ru: Ежедневно

en: Weekly
ru: Еженедельно

en: Monthly
ru: Ежемесячно

en: None
ru: Нет

en: Logs
ru: Системные журналы

en: Number
ru: Число

en: Settings
ru: Настройки

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Label
ru: Метка

en: Insert
ru: Вставить

en: Update
ru: Обновить

en: Time
ru: Время

en: Format
ru: Формат

en: Teaser
ru: Анонс

en: Subscription settings
ru: Настройки подписки

en: Subscriptions
ru: Подписки

en: Mail
ru: Почта

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Year
ru: Год

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: Log message
ru: Сообщение в системный журнал

en: Field name
ru: Имя поля

en: Maximum
ru: Максимум

en: Month
ru: Месяц

en: Desc
ru: По убыванию

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Owner
ru: Владелец

en: Day
ru: День

en: Sent
ru: Отправлено

en: Class
ru: Класс

en: Operation
ru: Действие

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Source
ru: Источник

en: Community
ru: Сообщество

en: Parameters
ru: Параметры

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Mail settings
ru: Установки mail

en: Changed
ru: Изменение

en: Interval
ru: Интервал

en: logs
ru: Журнал

en: Output format
ru: Формат вывода

en: Apply
ru: Применить

en: log
ru: журнал

en: Unread
ru: Непрочитанные

en: Subscription
ru: Подписка

en: Mail subject
ru: Тема сообщения

en: Generator
ru: Генератор

en: Read
ru: Читать

en: read
ru: прочитано

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Bundles
ru: Наборы

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: - All -
ru: - Все -

en: Mail body
ru: Тело сообщения

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Active status
ru: Активный статус

en: Remove subscription
ru: Удалить подписку

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Save and Continue Editing
ru: Сохранить и продолжить редактирование

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Referenced by
ru: Связано с

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: Link to entity
ru: Ссылка на сущность

en: Source entity type
ru: Тип исходной сущности

en: Source entity ID
ru: ID исходной сущности

en: Custom output for TRUE
ru: Пользовательский вывод для TRUE

en: Custom output for FALSE
ru: Пользовательский вывод для FALSE

en: Make entity label a link to entity page.
ru: Сделать метку сущности ссылкой на страницу сущности.

en: Duplicate of @label
ru: Дублировать @label

en: Broken/Missing
ru: Повреждён/Отсутствует

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
