Entity Agree (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Remove
it: Elimina

en: Add
it: Aggiungi

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Roles
it: Ruoli

en: Inactive
it: Inattivo

en: Handler
it: Gestore

en: Date/time
it: Data/ora

en: Negate
it: Negata

en: New
it: Nuovo

en: Any
it: Qualunque

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Integer value
it: Valore intero
