Entity Browser (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Display
ar: العرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: File size
ar: حجم الملف

en: Nodes
ar: العقد

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Change
ar: تغيير

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Select
ar: إختيار

en: Form
ar: نموذج

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Page path
ar: مسار الصفحة

en: Use AJAX
ar: استخدام AJAX

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Choose a file
ar: اختيار ملفا

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة
