Entity Browser (8.x-1.6) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Open
hi: खुला

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: Media
hi: मीडिया

en: General
hi: सामान्य

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hi: छवि को अधिकतम अनुमति ( %dimensions पिक्सेल ) के आयाम के भीतर फिट होने के लिए बदला गया था |

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hi: छवि बहुत छोटी है, कम से कम आयाम %dimensions पिक्सल हैं

en: Bundle
hi: पोटली

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Uses
hi: उपयोग

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hi: स्पेस या अल्पविराम से एक्सटेंशन को अलग करे अग्रणी डॉट का उपयोग ना करे .

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Weight for row @number
hi: @number पंक्ति के लिए वजन

en: Choose a file
hi: एक फ़ाइल चुनें

en: Rendered entity
hi: रेंडर की गई इकाई

en: Entity label
hi: entity उपनाम

[ctx: Sort order]
en: Order
hi: क्रम
