Entity Browser (8.x-2.1) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Open
ar: مفتوح

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Display
ar: العرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Media
ar: ميديا

en: General
ar: عام

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Change
ar: تغيير

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Form
ar: النموذج

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: About
ar: حول

en: Page path
ar: مسار الصفحة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ar: تم تغيير أبعاد الصورة حتى تلائم أكبر أبعاد مسموح بها، و هو %dimensions بكسل.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ar: الصورة صغيرة جداً؛ الحد الأدنى هو %dimensions بكسل.

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ar: سيتم استخدام هذا النص من طرف قارئات الشاشة، محركات البحث، أو عند الفشل بتحميل الصورة.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ar: يظهر العنوان عندما يمر سهم الماوس فوق الصورة.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
ar: قائمة اللواحق المسموح بها غير صحيحة. يرجى التأكد من عدم إدخال النقطة التي تسبق اللاحقة وفصل اللواحق بمسافة أو فاصلة.

en: Include file in display
ar: تضمين الملف في العرض

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ar: يمكن استخدام الوصف كتسمية لرابط الملف.

en: Preview image style
ar: معاينة نمط الصورة

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Bundle ID
ar: معرف الحزمة

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Choose a file
ar: اختر ملفا

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة
