Entity Clone Multiple (1.0.2) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: View
de: Ansicht

en: Frequency
de: Häufigkeit

en: Repeat
de: Wiederholung

en: Entity
de: Entität

en: Day(s)
de: Tag(e)

en: Week(s)
de: Woche(n)

en: Month(s)
de: Monat(e)

en: Until
de: Bis

en: day | days
de[0]: Tag
de[1]: Tage

en: Entity type
de: Entitätstyp

en:  days
de:  Tage

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Content Moderation
de: Inhaltsmoderation

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. This name must be unique.
de: Der menschenlesbare Name dieses Inhaltstyps. Dieser Text wird als Teil der Liste auf der Seite <em>Inhalt hinzufügen</em> angezeigt. Dieser Name muss eindeutig sein.

en: Please enter a valid number.
de: Bitte geben Sie eine gültige Nummer ein.

en: Entity Clone Settings
de: Eintitäsduplizierungseinstellungen
