Entity Counter (8.x-1.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Transactions
ur: لین دین

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Send email
ur: ای میل ارسال کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Log
ur: لاگ

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: updated
ur: تجدید شدہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Update
ur: تجدید

en: Open
ur: کھلا

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
