Entity Counter (8.x-1.0-alpha6) - en to ru translation catalogue (78 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Transactions
ru: Операции

en: Closed
ru: Закрыто

en: Send email
ru: Отправить письмо

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: updated
ru: обновлено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Summary
ru: Сводка

en: Update
ru: Обновить

en: Open
ru: Открыть

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Updated
ru: Обновлено

en: Default status
ru: Состояние по умолчанию

en: User
ru: Пользователь

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Log message
ru: Сообщение в системный журнал

en: Add condition
ru: Добавить условие

en: Conditions
ru: Условия

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: OR
ru: ИЛИ

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Counter
ru: Счётчик

en: Handler
ru: Обработчик

en: Equals
ru: Равно

en: Plain
ru: Простой

en: Operation
ru: Действие

en: Queued
ru: Очередь

en: Manual
ru: Вручную

en: Source
ru: Источник

en: Deleted
ru: Удалено

en: AND
ru: И

en: Greater than
ru: Больше чем

en: Less than
ru: Меньше чем

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Interval
ru: Интервал

en: Provided by
ru: Предоставлено

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Step
ru: Шаг

en: Ratio
ru: Соотношение

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Queue ID
ru: ID очереди

en: Queue
ru: Очередь

en: Additional settings
ru: Дополнительные настройки

en: Comparison operator
ru: Оператор сопоставления

en: Minimum value
ru: Минимальное значение

en: Maximum value
ru: Максимальное значение

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Webform submission
ru: Отправление веб-форм

en: Greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Less than or equal to
ru: Меньше или равно

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Plugin configuration
ru: Конфигурация плагина

en: Plugin Id
ru: Плагин

en: Revision create time
ru: Время создания редакции

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ru: Вы действительно хотите удалить @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
ru: @entity-type %label был(а) удалена.
