Entity Embed (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Description
ar: الوصف

en: File
ar: ملف

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Node
ar: العقدة

en: Align
ar: المحاذاة

en: Filters
ar: المرشحات

en: Entity
ar: الكيان

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Alternate text
ar: النص البديل

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ar: سيتم استخدام هذا النص من طرف قارئات الشاشة، محركات البحث، أو عند الفشل بتحميل الصورة.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ar: يظهر العنوان عندما يمر سهم الماوس فوق الصورة.

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ar: يمكن استخدام الوصف كتسمية لرابط الملف.

en: Enter caption here
ar: أضف التلميحة هنا
