Entity Export CSV (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: None
id: Tiada

en: Export
id: Ekspor

en: Filename
id: Nama berkas

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Separator
id: Pemisah

en: Custom
id: Tersuai

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Order
id: Urutan

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Property
id: Milik

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Select
id: Pilih

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Custom date format
id: Format tanggal kustom

en: @name format: @date
id: Format @name: @date

en: Duplicate of @label
id: Duplikat @label

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
id: Lihat <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">dokumentasi untuk format tanggal pada PHP</a>.
