Entity Export CSV (8.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Enable
de: Aktivieren

en: Enabled
de: Aktiviert

en: None
de: Keine

en: Export
de: Exportieren

en: Label
de: Beschriftung

en: Filename
de: Dateiname

en: Number of columns
de: Anzahl der Spalten

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Header
de: Kopfzeile

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Field name
de: Feldname

en: Fields
de: Felder

en: Order
de: Reihenfolge

en: Save settings
de: Einstellungen speichern

en: Property
de: Eigenschaft

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Configurations
de: Konfigurationen

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Select
de: Auswählen

en: Export format
de: Exportformat

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Semicolon (;)
de: Semikolon (;)

en: Custom date format
de: Benutzerdefiniertes Datumsformat

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: Export CSV
de: CSV-Export

en: Settings successfully updated.
de: Einstellungen erfolgreich aktualisiert.

en: @name format: @date
de: @name Format: @date

en: Exporter
de: Exporteur

en: Duplicate of @label
de: Duplikat von @label

en: Entity Type ID
de: Entitätstyp-ID

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
de: Siehe <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">die Dokumentation des PHP Datumformats</a>.

en: Property separator
de: Eigenschaftstrennzeichen
