Entity Export CSV (8.x-1.0-beta6) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: None
hu: Nincs

en: Export
hu: Exportálás

en: Label
hu: Címke

en: Format
hu: Formátum

en: Filename
hu: Fájlnév

en: ID
hu: Azonosító

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Header
hu: Fejléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Order
hu: Rendelés

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Configurations
hu: Beállítások

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Export format
hu: Export formátum

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Pipe (|)
hu: Csővezeték jel (|)

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: Settings successfully updated.
hu: A beállítások sikeresen frissültek.

en: @name format: @date
hu: @name forma: @date

en: Duplicate of @label
hu: @label másolata

en: Entity Type ID
hu: Entitástípus azonosító

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: Lásd a PHP dátumformátumainak <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">dokumentációját</a>.

en: Property separator
hu: Tulajdonság elválasztó
