Entity Export CSV (8.x-1.0-beta7) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: None
ro: Nimic

en: Label
ro: Etichetă

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Header
ro: Cap

en: Custom
ro: Personalizat

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Order
ro: Comandă

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Property
ro: Proprietate

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Select
ro: Alege

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Custom date format
ro: Format de dată personalizat

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Settings successfully updated.
ro: Setările au fost actualizate.

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label

en: Entity Type ID
ro: ID-ul tipului de entitate

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
ro: Vezi <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">documentația PHP pentru formatele de dată</a>.
