Entity Export CSV (8.x-1.0-beta6) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: None
tr: Hiçbiri

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Format
tr: Biçim

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Separator
tr: Ayraç

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Order
tr: Sıralama

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Property
tr: Özellik

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Select
tr: Seç

en: Export format
tr: Aktarım formatı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: Pipe (|)
tr: Çizgi (|)

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Settings successfully updated.
tr: Ayarlar başarıyla güncellendi.

en: @name format: @date
tr: @name biçimi: @date

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
tr: <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">PHP tarih biçimleriyle ilgili belgelere</a> bakın.
