Entity Extra Field (2.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Link Target
tr: Bağlantı Hedefi

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Block
tr: Blok

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Token
tr: Simge

en: Are you sure you want to delete %label?
tr: %label etiketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Block configuration
tr: Blok yapılandırması

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Text Field
tr: Metin Alanı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: @entity being viewed
tr: Görüntülenen @entity
