Entity Extra Field (2.1.4) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: Views
ar: العرض

en: View
ar: عرض

en: Display
ar: العرض

en: Component
ar: عنصر

en: Block
ar: صندوق

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Token
ar: رمز نصي (توكن)

en: Are you sure you want to delete %label?
ar: هل أنت متأكد بأنك تريد حذف %label?

en: Block configuration
ar: إعدادات الصندوق

en: Form
ar: نموذج

en: Field Type
ar: نوع الحقل

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Translate
ar: ترجمة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Bundle
ar: الحزمة
