Entity Field Token (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Default
id: Bawaan

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Field Type
id: Jenis field

en: Identifier
id: Pengenal

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundles
id: Bundel
