Entity Field Token (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: شناسه

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Identifier
fa: شناسه

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر
