Entity Reference Hierarchy (3.0.3) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Enabled
he: מופעל

en: Home page
he: דף הבית

en: Edit
he: עריכה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Depth
he: עומק

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Update
he: עדכון

en: Top
he: עליון

en: N/A
he: -ללא-

en: Maximum
he: מקסימום

en: Reference
he: רפרנס

en: Select
he: בחר

en: Minimum
he: מינימום

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: Menu block
he: בלוק תפריט

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: The text to be used for this link in the menu.
he: הטקסט שיוצג כקישור בתפריט.

en: Show as expanded
he: להציג כמורחב

en: Parent link
he: קישור אב

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
he: העומק המרבי לקישור תפריט ולקישורים שמתחתיו קבוע. ייתכן שקישורים מסוימים בתפריט לא יופיעו אם הקישור או הקישורים שמתחתיו חורגים ממגבלה זו.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
he: משקל הקישור בין הקישורים באותה רמת תפריט. הקישורים עם משקל גבוה "ישקעו" וקישורים עם משקל נמוך יהיה "יצופו" ויופיעו לפניהם.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
he: סימון אם קישור התפריט צריך להיות מופעל או מוסתר.
