Entity Reference Hierarchy (3.3.6) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Enabled
id: Aktif

en: Home page
id: Beranda

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Depth
id: Kedalaman

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Update
id: Perbarui

en: Top
id: Atas

en: N/A
id: T/T

en: Maximum
id: Maksimum

en: Reference
id: Referensi

en: Select
id: Pilih

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: Menu block
id: Blok menu

en: Starting level
id: Tingkatan nilai

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: The text to be used for this link in the menu.
id: Teks yang akan digunakan untuk tautan ini dalam menu.

en: Show as expanded
id: Tampilkan dengan dikembangkan

en: Parent link
id: Induk tautan

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
id: Kedalaman maksimum untuk tautan dan semua anaknya tetap. Beberapa tautan menu mungkin tidak tersedia sebagai orang tua jika memilihnya akan melebihi batas ini.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
id: Tautkan berat di antara tautan di menu yang sama pada kedalaman yang sama. Di menu, tautan dengan berat lebih tinggi akan di bawah dan tautan dengan berat lebih rendah akan diposisikan lebih dekat ke atas.
