Entity Reference Hierarchy (8.x-2.10) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Enabled
ro: Activat

en: Home page
ro: Acasă

en: Edit
ro: Editați

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Depth
ro: Adâncime

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Update
ro: Actualizare

en: N/A
ro: N/D

en: Maximum
ro: Maxim

en: Reference
ro: Referință

en: Select
ro: Alege

en: Minimum
ro: Minim

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: Menu block
ro: Bloc de meniu

en: Starting level
ro: Nivel de pornire

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: The text to be used for this link in the menu.
ro: Textul care va fi folosit pentru această legătură din meniu

en: Show as expanded
ro: Afișați ca extins

en: Parent link
ro: Legătură părinte

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Branding block
ro: Bloc de branding

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ro: Lungimea maximă a unei structuri ierarhice de tipul părinte-copii este fixă. Unele elemente ale structurii nu pot fi disponibile ca legături parinte dacă selectarea lor ar duce la depășirea acestei limite.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ro: Greutatea legăturii printre legăturile din același meniu la aceeași adâncime. În meniu, legăturile cu greutate mai mare se vor scufunda, iar legăturile cu o greutate mai mică vor fi poziționate mai aproape de partea de sus.

en: Parent plugin ID
ro: ID-ul pluginului părinte

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
ro: Identificatorul ID al extensiei legăturii meniului părinte sau un șir gol dacă e vârful ierarhiei.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
ro: Un marcaj dacă legătura ar trebui să fie activată în meniu sau ascunsă.

en: Maximum number of levels
ro: Număr maxim de nivele
