Entity Reference Hierarchy (8.x-2.15) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Depth
cs: Hloubka

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Select
cs: Vybrat

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: Starting level
cs: Počáteční úroveň

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: The text to be used for this link in the menu.
cs: Text, který bude použit pro tento odkaz v menu.

en: Show as expanded
cs: Zobrazit rozbalené

en: Parent link
cs: Nadřazený odkaz

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka zaoření pro odkaz a všechny jeho potomky je pevně daná. Některé odkazy v menu nemusí být dostupné jako rodiče, pokud by jejich zvolení znamenalo překročení tohoto limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
cs: Váha odkazu vůči odkazům ve stejném menu na stejné úrovni zanoření. Odkazy s větší váhou klesnou v menu hlouběji a odkazy s menší váhou budou umístěny výše.
