Entity Reference Hierarchy (8.x-2.16) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Home page
da: Forside

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Depth
da: Dybde

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Update
da: Opdatér

en: Maximum
da: Maksimum

en: Select
da: Vælg

en: Menu link title
da: Titel

en: Menu block
da: Menublok

en: Starting level
da: Startniveau

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: The text to be used for this link in the menu.
da: Teksten der bruges til dette link i menuen.

en: Show as expanded
da: Vis udvidet

en: Parent link
da: Overordnet link

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: Branding block
da: Branding-blok

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
da: Den maksimale dybde for et link og alle dets underliggende links er fastsat på forhånd. Nogle menupunkter kan ikke bruges som overordnede menupunkter fordi det vil overskride grænsen.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
da: Linkvægt mellem links i samme dybde i den samme menu. I menuen vil tunge punkter synke til bunds og lette punkter vil blive placeret tættere på toppen.

en: Parent plugin ID
da: Overordnet plugin ID

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
da: IDen på det overordnede menupunkts link-plugin, eller en tom streng i det øverste niveau af hierarkiet.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
da: Et flag som angiver om linket skal være aktivt i menuer eller skjult.

en: Maximum number of levels
da: Maksimalt antal niveauer

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
da: Hvis dette er valgt og dette menulink har underpunkter, vil menuen altid være udvidet. Denne valgmulighed kan tilsidesættes for hele menutræet ved placering i en menublok.
