Entity Reference Hierarchy (8.x-2.25) - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Home page
sv: Hemsida

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Depth
sv: Djup

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Update
sv: Uppdatera

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Maximum
sv: Största

en: Reference
sv: Referens

en: Select
sv: Välj

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Menu link title
sv: Titel på menylänken

en: Children
sv: Barn

en: Child
sv: Barn

en: Menu block
sv: Menyblock

en: Starting level
sv: Startnivå

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Bundles
sv: Paket

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: The text to be used for this link in the menu.
sv: Texten som skall användas för denna länken i menyn.

en: Show as expanded
sv: Visa som utfälld

en: Parent link
sv: Ovanliggande länk

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sv: Det maximala djupet för en länk och alla dess underordnade är fast. Vissa menylänkar kanske inte är tillgängliga som ovanliggande val om valet av dem skulle överskrida denna gräns.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
sv: Länkvikt mellan länkar i samma meny på samma djup. I menyn kommer länkarna med hög vikt att sjunka och länkar med låg vikt kommer att placeras närmare toppen.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
sv: En flagga för om länken ska vara aktiverad i menyer eller dold.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
sv: Om menylänken är markerad och har underliggande val, kommer menyn alltid att visas utökad. Detta alternativ kan åsidosättas för hela menyträdet när ett menyblock placeras.
