Entity Reference Hierarchy (8.x-2.9) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Home page
th: เว็บไซต์

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Update
th: ปรับปรุง

en: N/A
th: ไม่มี

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Select
th: เลือก

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Menu link title
th: รายการ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: The text to be used for this link in the menu.
th: ข้อความที่จะใช้สำหรับการเชื่อมโยงในเมนู

en: Show as expanded
th: แสดงเป็นแบบขยาย

en: Parent link
th: ลิงค์หลัก

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
th: ความลึกสูงสุดสำหรับการเชื่อมโยงและลิงค์รองได้รับการแก้ไข

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
th: ลิงค์ในกลุ่มเมนูเดียวกันที่ระดับความลึกเดียวกัน เมนูลิงค์ที่มีลำดับในการแสดงผล (เรียงจากตัวเลขน้อยลงไปหามาก)

en: Parent plugin ID
th: ลำดับชั้นของรหัสปลั๊กอิน

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
th: รหัสปลั๊กอินที่เชื่อมโยงเมนูหลักหรือสตริงที่ว่างเปล่าเมื่ออยู่ระดับบนสุดของลำดับขั้น

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
th: สถานะจะแจ้งว่าการเชื่อมโยงควรจะเปิดใช้งานในเมนู หรือซ่อน
