Entity Holder (1.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Label
ar: التسمية

en: Path
ar: المسار

en: Other
ar: آخر

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: Administrative label
ar: التسمية الإدارية
