Entity Holder (1.0.0-alpha3) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Status
he: מצב

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: - None -
he: - ללא -

en: Label
he: תווית

en: Path
he: מיקום

en: Other
he: אחר

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול
