Entity Importer (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Types
id: Jenis-jenis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Error
id: Kesalahan

en: Options
id: Opsi

en: Warning
id: Peringatan

en: Method
id: Metode

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Destination
id: Tujuan

en: Process
id: Proses

en: Property
id: Milik

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Replace
id: Tiban

en: Limit
id: Batas

en: Notice
id: Peringatan

en: Information
id: Informasi

en: Field Type
id: Jenis field

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Row
id: Baris

en: Migration
id: Migrasi

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Callback
id: Panggil kembali

en: - All -
id: - Semua -

en: Dependencies
id: Dependensi
