Entity Importer (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Log
fa: گزارش

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Message
fa: پیغام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Types
fa: انواع

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Error
fa: خطا

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Warning
fa: اخطار

en: Method
fa: روش

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Destination
fa: مقصد

en: Level
fa: سطح

en: Process
fa: پردازش

en: Property
fa: ویژگی

en: Limit
fa: محدوده

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Plugin
fa: افزونه

en: Information
fa: اطلاعات

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Bundle
fa: بسته

en: - All -
fa: - همه -

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
