Entity Importer (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Types
it: Tipi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Error
it: Errore

en: Options
it: Opzioni

en: Warning
it: Avviso

en: Method
it: Metodo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Destination
it: Destinazione

en: Level
it: Livello

en: Process
it: Esegui

en: Property
it: Proprietà

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Replace
it: Sostituzione

en: Limit
it: Limite

en: Strict
it: Stringente

en: Notice
it: Avviso

en: Processed
it: Processato

en: Upload File
it: Carica file

en: Information
it: Informazioni

en: Execute
it: Esegui

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Row
it: Riga

en: Migration
it: Migrazione

en: Bundles
it: Bundle

en: - All -
it: - Tutto -

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: Optional dependencies
it: Dipendenze opzionali
