Entity Importer (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Types
ja: タイプ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Error
ja: エラー

en: Options
ja: オプション

en: Warning
ja: 警告

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Method
ja: メソッド

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Destination
ja: 行き先

en: Level
ja: レベル

en: Process
ja: 処理

en: Property
ja: プロパティー

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Replace
ja: 置換

en: Limit
ja: 制限

en: Notice
ja: 注意

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Upload File
ja: アップロードファイル

en: Information
ja: 情報

en: Execute
ja: 実行

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Importer
ja: インポーター

en: Row
ja: 行

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Callback
ja: コールバック

en: - All -
ja: - 全て -

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Add importer
ja: インポーターを追加

en: Optional dependencies
ja: 任意の依存

en: Callable
ja: 呼び出し可能

en: Entity Info
ja: エンティティ情報
