Entity Importer (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Log
pt: Registro

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Message
pt: Mensagem

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Types
pt: Tipos

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Error
pt: Erro

en: Options
pt: Opções

en: Warning
pt: Aviso

en: Default Value
pt: Valor padrão

en: Method
pt: Método

en: Configuration
pt: Configurações

en: Destination
pt: Destino

en: Level
pt: Nível

en: Process
pt: Processar

en: Property
pt: Propriedade

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Replace
pt: Substituir

en: Limit
pt: Limite

en: Strict
pt: Estrito

en: Notice
pt: Nota

en: Upload File
pt: Enviar Arquivo

en: Information
pt: Informações

en: Execute
pt: Executar

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Row
pt: Linha

en: Migration
pt: Migração

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Callback
pt: Retorno

en: - All -
pt: - Todos -

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Callable
pt: Chamável

en: Entity Info
pt: Informação da entidade
