Entity Importer (8.x-1.0-alpha5) - en to ne translation catalogue (26 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Status
ne: अवस्था

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Action
ne: कारवाही

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Message
ne: सन्देश

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Weight
ne: वजन

en: Types
ne: प्रकार

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Update
ne: अपडेट

en: Error
ne: त्रुटि

en: To
ne: लाई

en: Warning
ne: चेतावनी

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Index
ne: सूची

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -

en: Bundle
ne: पोका

en: Dependencies
ne: आश्रित
