Entity Importer (8.x-1.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (69 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Action
ru: Действие

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Message
ru: Сообщение

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Types
ru: Типы

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Length
ru: Длина

en: Error
ru: Ошибка

en: Options
ru: Настройки

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: Method
ru: Метод

en: Start
ru: Начало

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Destination
ru: Место назначения

en: Level
ru: Уровень

en: Process
ru: Обработка

en: Property
ru: Свойство

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: Replace
ru: Заменить

en: Limit
ru: Предел

en: Strict
ru: Строго

en: Notice
ru: Уведомление

en: Plugin
ru: Плагин

en: Processed
ru: Обработано

en: Upload File
ru: Закачать файл

en: Information
ru: Информация

en: Index
ru: Индекс

en: Execute
ru: Выполнить

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Delete All
ru: Удалить все

en: Extract
ru: Извлечь

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Importer
ru: Импортер

en: Row
ru: Строка

en: Migration
ru: Миграция

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Callback
ru: Обратный вызов

en: - All -
ru: - Все -

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Processing...
ru: Обработка...

en: Source IDs
ru: Идентификаторы источника

en: Dependencies
ru: Зависимости

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Rollback
ru: Откат

en: Add importer
ru: Добавить импортер

en: Optional dependencies
ru: Необязательные зависимости

en: Callable
ru: Вызываемый

en: Postfix
ru: Постфикс

en: Stub ID
ru: ID заглушки

en: Entity Info
ru: Информация о сущностях

en: Process Plugins
ru: Плагины обработки
