Entity I/O — Export and Import Content Entities to JSON (1.0.2) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Comments
ru: Комментарии

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: File
ru: Файл

en: Reset
ru: Сбросить

en: Daily
ru: Ежедневно

en: Weekly
ru: Еженедельно

en: Monthly
ru: Ежемесячно

en: Logs
ru: Системные журналы

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Save
ru: Сохранить

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: Block
ru: Блок

en: Comment
ru: Комментарий

en: Filter
ru: Фильтр

en: Fields
ru: Поля

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Domain
ru: Домен

en: Operation
ru: Действие

en: Add Server
ru: Добавить сервер

en: Purge
ru: Очистить

en: Toggle
ru: Переключить

en: Blocks
ru: Блоки

en: Execute
ru: Выполнить

en: Paragraph
ru: Параграф

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Queue
ru: Очередь

en: FTP settings
ru: Настройки FTP

en: Download file
ru: Скачать файл

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Export All
ru: Экспортировать все

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Block Content
ru: Содержимое блока

en: Item ID
ru: ID элемента

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Taxonomy Term
ru: Термин таксономии

en: Search...
ru: Поиск...

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Subdirectory name
ru: Имя подпапки

en: Block content
ru: Блокировать содержимое

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Storage settings
ru: Настройки хранилища
