Entity I/O — Export and Import Content Entities to JSON (1.0.7) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Language
ar: اللغة

en: Comments
ar: التعليقات

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: File
ar: ملف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: Logs
ar: سجلات

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Save
ar: حفظ

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Block
ar: صندوق

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: Media
ar: ميديا

en: Domain
ar: النطاق

en: Operation
ar: عملية

en: Blocks
ar: الصناديق

en: - Select -
ar: - اختر -

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Block Content
ar: محتوى الصندوق

en: Item ID
ar: معرف العنصر

en: Taxonomy Term
ar: مصطلح تصنيف

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: Storage settings
ar: إعدادات التخزين
