Entity Legal (8.x-2.0-beta2) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Add
ar: إضافة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Form ID
ar: رقم الاستمارة

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Desc
ar: تنازلي

en: Pattern
ar: النموذج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Data
ar: المعطيات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Administrative label
ar: التسمية الإدارية

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Edit %label
ar: تحرير %label
